Sinds dit jaar maak ik gebruik van de zogenaamde Surefeed. "Scheid uw huisdieren tijdens het eten" Dat staat er in de reclame, en leek me dus wel handig met zowel katten met overgewicht als katten die wel wat extra's kunnen gebruiken. Wat is dat dan voor een ding? De Surefeed is een microchip gestuurde voerbak, die alleen opent voor de kat waarvan het chipnummer in die Surefeed is geprogrammeerd. Met de Surefeed connect is ook via een app te zien hoeveel voer welk dier uit welk bakje heeft gegeten. Heel handig in het geval van bijvoorbeeld mijn Frutti, die episodes kent dat de zweertjes in zijn maag en dunne darm de kop op steken, en dan in hongerstaking gaat. Dat leek me wel wat dus staan er hier inmiddels 2 gewone Surefeeds en 4 Surefeeds Connect. Al snel bleek dat er vrolijk vanaf de achterkant door andere katten mee werd gegeten. Je zou zeggen dat Surefeed daar dus niet aan heeft gedacht maar nee, dat hebben ze wel, je moet het er alleen voor extra geld bij kopen.
Gisteren is Patience gesteriliseerd. Ik had dolgraag nog een nestje van haar en Bintje van de Moeshoek gehad, maar haar gezondheid gaat boven mijn fokwensen. Zij ontwikkelde door hormoonschommelingen (goedaardige) knobbels in haar melkklieren. Deze knobbels kunnen uiteindelijk problemen gaan geven. Dit heeft me doen besluiten om een eind te maken aan de hormoonschommelingen. Patience kan trots zijn op acht mooie en lieve nazaten, waarvan er met één wordt gefokt (Delilah van de Moeshoek, bij Cattery Er Sann Lykke). Ze mag nu met welverdiend pensioen. Hopelijk dat ze dan ook minder als concurrent zal worden gezien, want de laatste jaren was ze niet erg populair onder de ongeholpen dames in de groep. Bintje vindt Patience gelukkig nog steeds heel lief en was er voor haar toen ze weer thuis was na haar uitje naar de dierenarts.
Met een natuur ras als de Noorse boskat wordt er niet specifiek op patroon of kleur gefokt. Met als gevolg dat patronen en kleuren soms niet perfect volgens het boekje zijn en het dan een heel gepuzzel is om de juiste patronen en kleuren te bepalen. Is het nou een spotted, of een niet mooi doorlopende streep en dus gestreept? En wat als het streeppatroon aan de ene zijde vrij goed doorloopt, en aan de andere zijde zo onderbroken is dat het spots lijken? Is het nou een low grade zilver of smoke (heel weinig ontkleuring van de haren aan de huid), of zijn de haren gewoon slecht doorgekleurd en is het geen zilver of smoke? Is het nu rood smoke of crème smoke? Of toch rood of crème zilver tabby? Omdat ik met het jongste nestje voor zo'n puzzel sta, bedacht ik me dat het misschien leuk is om mijn gedachten gang op schrift te zetten en met jullie te delen. Hoe herken je het patroon eigenlijk? Hieronder ga ik verder in op de drie patronen die bij de kittens van mijn Fawlty Towers nestje a
Reacties